مشاوره در تولید نرم‌افزار‌

تولید نرم‌افزار دو وجهه متضاد با هم دارد. بخشی از نرم‌افزار مربوط به تکنولوژی است. این بخش معمولاً نیاز به برنامه‌نویسان تازه نفس و تازه فارغ التحصیل دارد. تکنولوژی تند به تند به روز می‌شود. تسلط به آن چندان زمان بر نیست و با یکی دو سال کار می‌توان به طور کامل آن یاد گرفته و در پروژه‌ها به کار گرفت. بخش دیگر مربوط به مدیریت پروژه، طراحی ساختار و انتخاب ابزارها و روش‌های لازم برای تولید نرم‌افزار است. این بخش در تضاد با بخش اول بیشتر نیاز به تجربه دارد. تجربه افرادی که در انجام پروژه‌های مختلف درگیر بوده‌اند، طعم موفقیت‌ها و شکست‌ها را چیده‌اند و معنی انتخاب ابزار مناسب و چینش تیم را به طور عملی درک کرده‌اند. کسب این تجربه نیاز به مشارکت در پروژه‌های مختلف در طول چندین سال است.

طبیعت کار تولید نرم‌افزار غیر ملموس است، پیچیدگی زیادی دارد و ماهیت تغییر دائمی آن طوری است که احتمال اشتباه را بسیار بالا می‌برد. عدم استفاده از یک ابزار یا استفاده نادرست از آن می‌تواند باعث شکست پروژه یا افزایش زمان انجام آن شود. مدیران تیم‌های نرم‌افزاری ممکن است آن‌قدر فرصت نداشته باشند که بتوانند همه ابزارها و متودولوژی‌ها را امتحان کرده و یاد بگیرند. به همین دلیل است که کسب مشاوره در تولید نرم‌افزار موضوعی ضروری است.

مشاوره در تولید نرم‌افزار‌

یک مشاور خوب می‌تواند تیم‌های تولید نرم‌افزار را یاری دهد تا بتوانند:

  • تکنولوژی مناسب پروژه یا شرکت خود را با توجه به تعدد انتخاب‌ها از بین موبایل، وب، اینترنت، سیستم عامل‌های مختلف و غیره به درستی انتخاب کنند،
  • پلتفرم تولید نرم‌افزار را از میان گزینه‌های مختلف دات‌نت، جاوا، PHP و غیره انتخاب کنند،
  • ابزارهای اتوماسیون تولید مثل سورس کنترل، bug tracking و محیط توسعه را شناخته و به درستی انتخاب کنند،
  • در انتخاب تیم، چینش و راهنمایی آن‌ها موفق باشند،
  • متودولوژی‌های و روش‌های مختلف مدیریت پروژه را شناخته و به کار ببرند،
  • و سورس کد و کیفیت آن را مدام زیر نظر داشته و توصیه‌های لازم را برای بهتر شدن آن دریافت کنند.

 

مشاوره در تولید نرم‌افزار‌

به مشاوران «پایسا» فرصت دهید تا در تولید نرم‌افزار مشاور شما باشند. لطفاً جهت ارتباط با ما به بخش «تماس با ما» مراجعه کنید.