وب‌سایت پایسا از موتور سی‌ام‌اس Orchard CMS به WordPress انتقال یافت. هم زمان با این جابجایی Theme وب‌سایت نیز به روز رسانی گردید. وبلاگ قدیمی و بخش مقالات در هم ادغام شده و تبدیل به وبلاگ جدید شدند. Feed بخش مقالات برداشته شده و مطالب آن دیگر حالت دنباله‌دار نخواهند داشت. هر سه Feed قبلی وب‌سایت برداشته شده و به جای آن آدرس Feed زیر قرار داده شد. خواهشمند است اگر دنبال کننده مطالب وب‌سایت پایسا بوده‌اید و همچنان به دنبال کردن آنها علاقمند هستید از آدرس جدید استفاده کنید:

 

http://www.paysa.ir/feed/

 

البته هنوز انتقال Commentهای قبلی به ساختار جدید کامل نشده است. این کار و رفع اشکالات احتمالی به تدریج انجام خواهد شد.

Orchard CMS یک CMS دات‌نتی است که دارای امکانات خوبی است ولی جامعه کاربری کوچکی داشته، developerهای آن کم هستند، منابع و افزونه‌های ناچیزی (در مقابل WordPress) دارد و پیچیدگی کار با آن نسبتاً بالاست. البته بخشی از این پیچیدگی مربوط به این است که Orchard CMS یک CMS کامل و هم رده Drupal به حساب می‌آید و نباید با WordPress مقایسه شود.

وب‌سایت پایسا که در اوایل کار در سال ۱۳۹۰ در دامنه FardaPardaz.com نگهداری می‌شد فقط شامل چند صفحه html استاتیک بود. بعد از مدتی از موتور وبلاگ دات نتی ‌BlogEngine.Net برای host وبلاگ‌های آن استفاده شد. سپس در اردیبهشت ۱۳۹۳ موتور سایت به Orchard CMS تبدیل یافت. و امروز نیز Orchard CMS به WordPress تغییر یافت.

paysa-wordpress